• Język polski

• o nas

• W  roku szkolnym  2021/2022 w naszej szkole języka polskiego uczą:

p. mgr Anna Jaworska

p. mgr Dorota Witczak

p. mgr Małgorzata Stańska

NASZE PROGRAMY I PODRĘCZNIKI

NOWE Słowa na start! 4

Podręcznik do języka polskiego dla klasy czwartej szkoły podstawowej

Autorzy: Anna Klimowicz, Marlena Derlukiewicz

Nowa edycja 2020-2022

Podręcznik „NOWE Słowa na start! 4” został przygotowany zgodnie z wytycznymi nowej podstawy programowej. Zawiera znane i cenione przez nauczycieli rozwiązania dydaktyczne znane z podręczników „Teraz polski!” i „Słowa na start!”, które umożliwiają integrację kształcenia literackiego, językowego i kulturowego, rozwijanie w uczniu motywacji do czytania oraz praktyczne wykorzystywanie nabywanej wiedzy.

Nowa edycja 2020-2022

NOWE Słowa na start! 5

Podręcznik do języka polskiego dla klasy piątej szkoły podstawowej

Autorzy: Anna Klimowicz, Marlena Derlukiewicz

Nowa edycja 2021–2023

Podręcznik „NOWE Słowa na start! 5” został przygotowany zgodnie z wytycznymi nowej podstawy programowej.

Zawiera cenione przez nauczycieli rozwiązania dydaktyczne, które umożliwiają integrację kształcenia literackiego, językowego i kulturowego, rozwijanie w uczniu motywacji do czytania oraz poznawania literatury według ponadczasowych motywów. Starannie opracowane wskazówki uczą konstruowania wypowiedzi pisemnych, a ciekawe, różnorodne polecenia ułatwiają zrozumienie lektur obowiązkowych.

Nowa edycja 2021–2023

NOWE Słowa na start! Podręcznik do języka polskiego dla klasy 6 szkoły podstawowej

Podręcznik „NOWE Słowa na start!” dla klasy 6 integruje treści z zakresu kształcenia literackiego, językowego i kulturowego. Skutecznie motywuje do czytania i umożliwia praktyczne wykorzystanie zdobywanej wiedzy.

• Uporządkowanie treści wokół siedmiu osi tematycznych, powtarzanych w kolejnych klasach, pozwala na stopniowe pogłębianie zagadnień i poszerzanie obszaru rozważań.
            • Infografiki Spotkania z lekturą, ćwiczenia wprowadzające oraz zestawy zadań do lektur ułatwiają omówienie lektur obowiązkowych wymienionych w podstawie programowej oraz wybranych utworów z listy lektur uzupełniających.

NOWE Słowa na start! 7

Podręcznik do języka polskiego dla klasy siódmej szkoły podstawowej

Nowa Edycja 2020-2022

Podręcznik „NOWE Słowa na start! 7” został przygotowany zgodnie z wytycznymi nowej podstawy programowej. Zawiera cenione przez nauczycieli rozwiązania dydaktyczne, które umożliwiają integrację kształcenia literackiego, językowego i kulturowego, rozwijanie w uczniu motywacji do czytania oraz poznawania literatury według ponadczasowych motywów. Starannie opracowane konteksty i polecenia ułatwiają zrozumienie lektur obowiązkowych, a liczne zadania typu egzaminacyjnego – przygotowanie do egzaminu.

Nowa Edycja 2020-2022

NOWE Słowa na start! 8

Podręcznik do języka polskiego dla klasy ósmej szkoły podstawowej

Nowa Edycja 2021–2023

Podręcznik „NOWE Słowa na start! 8” został przygotowany zgodnie z wytycznymi nowej podstawy programowej. Zawiera cenione przez nauczycieli rozwiązania dydaktyczne, które umożliwiają integrację kształcenia literackiego, językowego i kulturowego, rozwijanie w uczniu motywacji do czytania oraz poznawania literatury według ponadczasowych motywów. Starannie opracowane konteksty i polecenia ułatwiają zrozumienie lektur obowiązkowych, a liczne zadania typu egzaminacyjnego – przygotowanie do egzaminu.

• Nowa Edycja 2021–2023

• Sala