• Chemia

          • PZO - chemia

          •                                                                                                                        

            PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA Z  CHEMII

            PRZEKAZANE UCZNIOM NA POCZĄTKU ROKU SZKOLNEGO, PODPISANE PRZEZ UCZNIA I NAUCZYCIELA

                            Drogi Uczniu! Przedstawiam Ci podstawowe zasady obowiązujące na lekcjach chemii. Mam nadzieję, że ułatwią nam współpracę.

            1. Będę oceniała różne rodzaje wykonywanych przez Ciebie prac ( prace domowe i klasowe, kartkówki, odpowiedzi ustne, aktywność, itp.).
            2. Prace klasowe będę zapowiadała co najmniej tydzień wcześniej.
            3. Kartkówki będę oddawała nie później niż trzy lekcje po napisaniu. Sprawdziany, testy, prace klasowe, itp. będę oceniała w ciągu siedmiu dni.
            4. Każdą ocenę poniżej 5 (dotyczy to klasowych prac pisemnych i odpowiedzi ustnych) możesz poprawić w ciągu dwóch tygodni. Sam jednak musisz pamiętać o tym, by ustalić ze mną termin poprawy.
            5. Masz prawo do dwóch nieprzygotowań w ciągu semestru (gdy 2 godz. z przedmiotu tygodniowo) lub jednego nieprzygotowania (gdy jedna godzina z przedmiotu tygodniowo). Uważam, że jesteś nieprzygotowany, gdy nie masz pisemnej pracy domowej, nie posiadasz zeszytu, zeszytu ćwiczeń lub nie nauczyłeś się omówionego materiału. Nieprzygotowanie powinieneś zgłosić na samym początku lekcji. Zwalnia Cię ono z odpowiedzi i niezapowiedzianych kartkówek. Nie będę respektować nieprzygotowania, jeśli będziesz chciał je zgłosić w momencie wezwania do odpowiedzi lub po ogłoszeniu kartkówki.  W przypadku prac zadanych ze znacznym wyprzedzeniem ( prace klasowe, zapowiedziane kartkówki) również nie masz prawa zgłosić nieprzygotowania.
            6. Do odpowiedzi ustnej bądź przygotowany z trzech tematów do tyłu.
            7. Jeśli wyczerpiesz limit nieprzygotowań, za brak zeszytu, pracy domowej, niewykonanie mojego polecenia podczas lekcji – otrzymasz minusa. Za nienauczenie się wiadomości – jedynkę.
            8. Za aktywność na lekcji otrzymasz plusa.
            9. Za „kolekcję” trzech minusów otrzymasz 1, za trzy plusy -5.
            10. Własna inicjatywa biologiczna i chemiczna (np. ciekawy pomysł na lekcję, przyniesienie interesujących materiałów oczywiście zostanie nagrodzona plusem.)
            11. Skala oceniania prac pisemnych: (0-29% - 1), (30%-49% - 2), (50%- 74% - 3), (75%-90% - 4), (91%-99% - 5), 100% - 6.
            12. Ocenę celującą możesz dostać za 100% poprawnych odpowiedzi, jednak w pisemnej pracy sprawdzającej nie możesz zamieszczać rażących błędów ortograficznych.

            Podpis ucznia:                                                                                            Podpis nauczyciela:

                                                                                                                                      Dorota Pała