• Religia

• Palmy Wielkanocne 2020

• Chociaż w tym roku nie mogliśmy być w kościele na Mszy Świętej w Niedzielę Palmową, to kolorowe palmy w naszych domach przypominają, że Wielkanoc już tuż tuż! Zapraszam do obejrzenia zdjęć:

• Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

• Już od kilku lat nasza szkoła włącza się w Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci. Pomogliśmy dzieciom w Kenii, Sudanie, na Madagaskarze. W tym roku chcemy zrobić coś dobrego dla dzieci w Tajlandii. Podczas Jasełek i Rodzinnego Kolędowania, które odbyły się we środę 11 stycznia o godz. 17:30 w naszej szkole, można było złożyć swoją ofiarę na ten cel. Z inicjatywy dzieci zbiórka trwała jeszcze przez kilka kolejnych dni. Łącznie zebraliśmy 500 zł, które zostały przelane na konto PDMD. Dziękujemy!

"Każdego roku kolędnicy misyjni wspierają konkretne projekty i zwracają uwagę na problem rówieśników w jednym z krajów. Tym razem ogólnopolska akcja poświęcona jest Tajlandii i problemowi dzieci „niewidzialnych”. W sensie prawnym „niewidzialnymi” są dzieci, których fakt urodzenia nie został udokumentowany, co pozbawia je ochrony państwa, przez co stają się potencjalnymi ofiarami handlu. „Niewidzialne” w szerszym ujęciu to dzieci pozbawione uwagi i troski społeczeństwa – dyskryminowane lub odrzucane ze względu na ubóstwo, pochodzenie, niepełnosprawność lub chorobę (własną lub rodziców, zwłaszcza AIDS, trąd)." źródło: http://www.dzieciom-misji.missio.org.pl/kolednicy-misyjni/projekt-roku

• Rekolekcje Wielkopostne

• W dniach 9 -11 marca przeżywaliśmy nasze szkolne Rekolekcje Wielkopostne. Uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, wielu z nas odnowiło swoją przyjaźń z Bogiem w sakramencie pokuty i pojednania. W piątek próbowaliśmy jeszcze głębiej zrozumieć znaczenie męki i śmierci Pana Jezusa poprzez inscenizację stacji Drogi Krzyżowej.

• Konkurs Kolęd 2018

• Zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji Konkursu Kolęd. Oto Regulamin Konkursu.

1. W Konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas 1-4 ZS-P w Prażmowie.

2. Tematyka Konkursu: kolędy, pastorałki, piosenki Bożonarodzeniowe.

3. W Konkursie mogą wziąć udział soliści lub maksymalnie trzyosobowe zespoły.

4. Każda klasa może zgłosić maksymalnie trzech reprezentantów (solistów lub zespoły).

5. Uczniowie klas 1-3 zgłaszają się do Wychowawców, którzy wybierają reprezentantów poszczególnych klas do dnia 11 grudnia.

6. Reprezentacje klas 4 zgłaszają się do p. Ewy Kozłowskiej do dnia 11 grudnia.

7. Przesłuchania finałowe odbędą się dnia 13 grudnia od godz. 11:30.

8. Kryteria oceny: znajomość tekstu prezentowanych utworów, staranność wykonania muzycznego, sposób zaprezentowania się solistów/zespołów.

9. Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone dnia 14 grudnia.

10. Laureaci Konkursu (miejsca 1-3) zaprezentują swoje utwory podczas Kolędowania Rodzinnego dnia 20 grudnia.

11. Każdy uczestnik Konkursu otrzyma pamiątkowy dyplom, a Laureaci - nagrody niespodzianki.

12. Zgłoszenie uczestnictwa w Konkursie jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na publikację wizerunku na stronie internetowej Szkoły.