• MAZOVIA

• Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego.

• Projekt „Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego” ma na celu podniesienie jakości nauczania w minimum 330 szkołach z terenu woj maz poprzez zakup niezbędnego sprzętu, oprogramowania i przeprowadzenie szkoleń przygotowujących szkoły, uczniów i nauczycieli do pracy zdalnej. W ramach projektu do pracowni mogą być kupowane następujące urządzenia i oprogramowanie: 1. stanowiska komputerowe; 2. tablice multimedialne (o ile nie zostały zakupione już we wspieranej szkole w ramach innych inicjatyw); 3. monitory interaktywne; 4. tablice dotykowe; 5. laptopy; 6. tablety; 7. moduły i programy edukacyjne. Wyposażone zostaną wyłącznie pracownie spełniające odpowiednie warunki techniczne w szczególności w zakresie instalacji elektrycznych, sieci LAN itp. Realizacja proj. doskonale wpisuje się w cele strategiczne RPOWM tj. między innymi przeciwdziałanie dysproporcjom regionalnym, co pozwoli na zwiększenie chłonności regionalnego rynku pracy poprzez wyrównywanie dostępu do zatrudnienia, włączenie społeczne i edukację. W celu zapewnienia pełnego wykorzystania merytorycznego i metodycznego dofinansowanych pracowni, organizowane będą przez Sam.Woj. Maz. szkolenia dla nauczycieli z prowadzenia nauki w formie zdalnej przy użyciu zakupionego w proj. sprzętu i oprogramowania.Planuje się również przeprowadzenie zdalnych instruktarzy z wykorzystania zakupionego sprzętu i oprogramowania. Wsparcie uczniów(w tym ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i z niepełnosprawnościami) będzie polegało na wyposażeniu ich w urządzenia mobilne (laptopy/tablety) oraz zapewnieniu dostępu do Internetu. Proj. będzie obejmował wyposażenie uczniów nieposiadających warunków technicznych do uczestnictwa w zdalnych zaję. lekcyjnych. Realizacja proj. przyczyni się do podniesienia jakości i dostępności kształcenia poprzez wykorzystanie nowoczesnej bazy dydaktycznej oraz nowoczesnej infrastruktury teleinformatycznej jed. oświatowych umożliwiającej kształcenie na odl.