• ERASMUS+

•   PIERWSZY !!! Program Erasmus+ w naszej szkole

Obraz zawierający tekst

Opis wygenerowany automatycznie

Z radością informujemy, że Zespół Szkolno-Przedszkolny w Prażmowie  otrzymał dofinansowanie w kwocie
        26 130,00 Euro na realizację 18 miesięcznego
        projektu Erasmus „Strenght in the team

Projekt jest współfinansowany ze środków programu Unii Europejskiej Erasmus+.

Piszą o nas w gazecie "Kurier Południowy"

• Czas trwania projektu: od 1 grudnia 2022 r. do 31 maja 2024r.

Projekt skierowany jest do nauczycieli naszej szkoły

Erasmus+ to wspaniała przygoda, pozwalająca m.in. zdobyć wiedzę i doświadczenie w wielu dziedzinach, poszerzyć horyzonty
        oraz otworzyć umysł, posiąść bądź poprawić umiejętności językowe i przeżyć niesamowitą przygodę życia.

Główne cele projektu:

- podniesienie kompetencji nauczycieli różnych przedmiotów w zakresie pracy nowoczesnymi metodami kształtującymi
        umiejętność współpracy w grupie między innymi z wykorzystaniem ICT,

- podniesienie poziomu kompetencji językowych nauczycieli w zakresie czytania, pisania, mówienia, rozumienia języka
        angielskiego

- opracowanie i wdrożenie cyklu minimum 5 warsztatów kształtujących kompetencje miękkie dla każdego etapu edukacyjnego w tym szczególnie umiejętności współpracy w grupie

- promowanie innowacyjnych metod kształcenia,
        - promowanie edukacji międzykulturowej,
        - podniesienie świadomości europejskiej i wzmocnienie więzi europejskich.

Działania projektowe będą polegały na szkoleniach nauczycieli, którzy następnie będą wdrażać cele projektu do codziennej pracy

Zespół koordynujący:
        Nauczyciele zespołu Erasmus+

• W ostatnich 4 miesiącach zrealizowaliśmy 13 wyjazdów zagranicznych w ramach projektu Erasmus + „Strenght in the team”.

Nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w szkoleniach metodycznych i językowych.

Miejsca, które odwiedziliśmy:

Finlandia

– Helsinki: Monika Średnicka, Aneta Królak, Agnieszka Soból -“ Introduction to the Finnish Education Model” - (08-13.05.2023r.)

Malta: Monika Średnicka, Aneta Królak - “Fluency and English Language Development for Educational staff”- (05-16.05.2023r.)

Hiszpania

- Walencja: Patrycja Dąbkowska, Aneta Rydel- “The Fundamental ICT Tools for Education”- ( 03-08.07.2023r.)

Hiszpania

- Walencja: Aneta Rydel - “21st Century Skills for Teachers and Students “ – (10-14.07.2023r.)

Finlandia

– Helsinki: Katarzyna Śliwińska” - The Collaborative Classroom: Teachers as Coaches, Classrooms as Teams” – (07-12.08.2023r).

Włochy

– Florencja: Kamila Bąk-Wang, „English Language Course (Intermediate Level)”- (24.29.07.2023r.)

Włochy

– Florencja: Sławomira Czempińska, Magdalena Domańska- „English Language Course (Intermediate Level)” – (17-22.07.2023r.)

"Chorwacja - Split: Elżbieta Kęcik (06-15.08.2023r.), Monika Sadurska-Dominiak (14-23.10.2023r.) -

“Intensive English Language Course for Teachers and School Staff”     "

• Scenariusze ciekawych zajęć