• Język polski

• ciekawe lekcje

TYDZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

Klasa VII wraz z komendą Policj poszukuje oskarżonej...Balladyny! Nasz projekt edukacyjny z języka polskiego na podstawie dramatu Słowackiego:)

W klasie IVa po lekturze  Akademii pana Kleksa zorganizowaliśmy z p.A.Jaworską lekcję kleksografii.Podobnie jak uczniowie bajkowej Akademii tworzyliśmy swoje kleksy, układaliśmy do nich rymowanki i  zagadki. Nasze prace ozdobiły salę nr 8.

Pinokio to jedna z ulubionych lektur uczniów klas czwartych.Uczniowie spróbowali zrobić pajace z różnych dostępnych materiałow.

"Przygody Tomka Sawyera" to wspaniała lektura, która bawi, uczy i inspiruje. Uczniowie klas piątych zabawili się w ilustratorów        i tworzyli  projekty okładek tej powieści według własnych pomysłów.

Klasa szósta b zachęca wszystkich do przeżywania afrykańskiej przygody z bohaterami powieści H.Sienkiewicza W pustyni i w puszczy :)

Po lekturze powieści "Chłopcy z Placu Broni" klasa Vc przygotowała pomysłowe makiety przedstawiające Plac Broni.Wykorzystano nietypowe materiały: kartony, pudełka tekturowe, patyczki do lodów, tkaniny, kawałki siatki, gałazki itp.A oto efekty naszej pracy!

W klasie VIb chcieliśmy stworzyć  nową wizję Mona Lizy - Mona LIza XXI wieku. Oto efekt naszej pracy