• Biologia

• Konkursy

1. Kuratoryjny konkurs dla szkół podstawowych:

* chemia - 18 października 2019

* biologia - 25 października 2019

Wszyscy chętni otrzymali już zakres merytoryczny, który obowiązuje do przygotowania się na konkurs. Zachęcam do zajrzenia na stronę MKO (Mazowieckie Kuratorium Oświaty) i zapoznania się z testami konkursowymi, jakie były w poprzednich latach.

Gratuluję!

Chemia:

Paulinie Piątkowskiej z klasy 8b

Barbarze Barszcz z klasy 8b

za wykazanie się dużą wiedzą i umiejętnościami chemicznymi wykraczającymi poza podstawę programową szkoły podstawowej. Brawo!

Biologia:

Jakubowi Czupryniakowi z klasy 8b

za dużą wiedzę w dziedzinie anatomii człowieka i cytologii, za mądre i prawidłowe wnioskowanie, za duże umiejętności biologiczne, którymi wykazał się na trudnym, kuratoryjnym konkursie biologicznym 2019/2020. Brawo!

Powiatowy Konkurs "Woda Życia" 2018/2019

Gmina Piaseczno, Nadleśnictwo Chojnów oraz Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych mają przyjemność ogłosić wiedzowy konkurs przyrodniczy pt. „Woda Życia”.

Konkurs adresowany jest do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych oraz uczniów klas III oddziałów gimnazjalnych.

Tematyką tegorocznej edycji konkursu jest woda: zwierzęta, rośliny i drzewa związane ze środowiskiem wodnym oraz organizmy morskie, a także wiadomości ogólne o wodzie i jej znaczeniu dla organizmów i przyrody. Materiały do nauki na I etap konkursu znajdują sie na stronie www.przyrodapiaseczna.pl

Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych:

1. Kategoria I: dla klas IV-VI szkół podstawowych
            2. Kategoria II: dla klas VII-VIII szkół podstawowych oraz klas III oddziałów gimnazjalnych

UWAGA!!!

I ETAP KONKURSU odbędzie się 08 stycznia (wtorek) 2019:

- Kategoria I - godzina 8:00 - sala 8

- Karegoria II - godzina 8:45 - sala do uzgodnienia.

Wyniki I etapu konkursu:

Kategoria 1.

1. Zuzanna Bogucka  – 5a kl.

2. Izabela Waligóra – 5c kl.

3. Julia Kamińska – 5c kl.

4. Katarzyna Stawiarska - Wyszomierska – 5a kl.

Kategoria 2.

1. Zuzanna Żeńca - IIIbg.

2. Marta Siedlecka - VIIa kl.

3. Klaudia Wójcik - IIIbg.

4. Alicja Stawiarska - Wyszomierska - VIIIa kl.

5. Aleksandra Żebrowska - VIIIb kl.

6. Dobrosława Zając – VIIIb kl.

Te osoby przechodzą do II etapu konkursu, który odbędzie się w marcu. Materiały do II etapu konkursu na stronie www.przyrodapiaseczna.pl

Opiekun konkursu Dorota Pała

Finał konkursu!

Finałowy etap konkursu odbył się 18 maja w Piasecznie. Pięć uczennic z naszej szkoły Z. Żeńca, D. Zając, A. Stawiarska, A. Żebrowska i M. Siedlecka przystąpiły do teoretycznych i praktycznych zmagań z tematu - Woda życia wykazując się dużą wiedzą i staraniami w przygotowaniu się do tego tematu.

ROK 2017/2018

"Świat owadów Mazowsza"  Konkurs powiatowy

Serdecznie zapraszam uczniów VII klas szkoły podstawowej i gimnazjum do udziału w powiatowym konkursie przyrodniczym "Świat owadów Mazowsza".

Konkurs wiedzy organizuje Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych razem w Gminą Piaseczno oraz Nadleśnictwem Chojnów.

Konkurs będzie przebiegał 3-etapowo:

Etap I (szkolny): Poznajemy owady pospolite lecz mało znane.

• Styczeń 2018

Etap II (szkolny): Poznajemy szkodniki lasów, pól oraz owady inwazyjne.

• Marzec 2018

Etap III (powiatowy): Poznajemy owady prawem chronione.

• Finał konkursu planowany na maj 2018

Konkurs_powiatowy_ChPK_2017-2018_regulamin.pdf

Materiały do I etapu konkursu znajdują się na stronie www.przyrodapiaseczno.pl w zakładce - KONKURSY. W razie potrzeby mogę udostępnić w formie wydruku.

Wszystkich serdecznie zapraszam do udziału i życzę przyjemnej nauki!

W przypadku pytań zachęcam do kontaktu z pracownikami Chojnowskiego Parku Krajobrazowego oraz ze mną.

WYNIKI KONKURSU "Świat owadów Mazowsza" - I etap

Najlepiej test z I etapu napisali uczniowie:

1. Klaudia Zemła - IIa gimnazjum - 50 pkt.

2. Piotr Szczepaniak - IIIa gimnazjum - 49 pkt.

3. Zuzanna Żeńca - IIb gimnazjum - 47 pkt.

4. Aleksandra Żebrowska - VIIb - 44 pkt.

Ta czwórka uczniów przygotowuje się do II etapu konkursu, który odbędzie się w marcu. Materiały do dalszej nauki znajdują się na stronie przyrodapiaseczno.pl.

Uwaga:

Na II etap konkursu należy znać nowy materiał i ten, który obowiązywał do I etapu konkursu.

Dorota Pała

Finalistą konkursu został Piotr Szczepaniak - uczeń III klasy gimnazjum. WIELKIE GRATULACJE!