• Drogi Rodzicu

Zwróć się do pedagoga szkolnego gdy:

• Niepokoi Cię zachowanie dziecka.

• Chcesz porozmawiać o dziecku i Twoich  relacjach z nim.

• Masz pytanie dotyczące wyników w nauce dziecka i jego funkcjonowania w szkole.

• Potrzebujesz wsparcia w procesie wychowania.

• Masz pytania i nie wiesz do kogo się z nimi zwrócić.

• Szukasz pomocy w  trudnych  sytuacjach życiowych.

Pedagog w naszej szkole:

1. Podejmuje w stosunku do uczniów działania mające na celu rozpoznanie ich indywidualnych potrzeb i możliwości.
          2. Organizuje i prowadzi różne formy pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla uczniów wymagających wsparcia (porady, konsultacje, zajęcia).
          3. Współpracuje z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Piasecznie, a także innymi instytucjami i organizacjami działającymi na rzecz dziecka i rodziny oraz wspomagającymi pracę szkoły.
          4. Udziela porad i konsultacji dla rodziców i nauczycieli.
          5. Podejmuje działania wychowawczo-profilaktyczne wynikające ze Szkolnego Programu Wychowawczego i Programu Profilaktyki oraz interwencje w sytuacjach kryzysowych.