• Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu EDI – Panda 2022/2023

Z radością ogłaszam, że najlepsze wyniki w Ogólnopolskim Konkursie EDI PANDA uzyskali Uczniowie:

PRZYRODA

* Kornelia Chałupniczak- 4c - 90%

* Natalia Kisiołek – 4b - 83%

* Michał Nowacki – 4b - 80%

BIOLOGIA klas 5

* Kamil Dębowski – 5a - 100% - I miejsce!!!

* Maja Wężyńska – 5b - 100% - I miejsce!!!

* Tymoteusz Garbarski – 5a - 92%

BIOLOGIA klas 6

* Alicja Sobolewska – 6b - 93%

* Amelia Sobocińska – 8b - 77%

* Tomasz Matulka – 8b - 70%

BIOLOGIA klas 7

* Oliwia Kwiatkowska -  7a - 80%

CHEMIA klas 7

* Michał Adaszewski – 8b - 87%

* Maksymilian Mazan – 8c - 75%

Gratulujemy świetnych wyników i życzymy dalszych sukcesów!

Dorota Pała

• klasa 1a - Dla Ciebie Mamo

• Uczniowie kl 1a brali udział w warsztatach ceramicznych, które odbyły się w dwóch etapach: wykonanie aniołów i szkliwienie.26 maja dzieci wręczyły piękne anioły swoim Mamom .

• Mistrzostwa Gminy Prażmów w Szachach Szybkich

• 19. maja nasi uczniowie wzięli udział w międzyszkolnym konkursie szachowym, zorganizowanym w Szkole Podstawowej w Uwielinach. Pierwsze miejsce zajął  Przemysław Kucharski uczeń  kl.6a z Prażmowa.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcy serdecznie gratulujemy!

• Biologia po łacinie

• Jednym z kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2022/2023 jest:

" Działanie na rzecz szerszego udostępnienia kanonu i założeń edukacji klasycznej oraz sięgania do dziedzictwa cywilizacyjnego Europy, m.in. przez umożliwienie uczenia się języka łacińskiego już od szkoły podstawowej."

W ramach tego punktu w klasach 6-8 zrealizowano zadanie - BIOLOGIA PO ŁACINIE.

Uczniowie wyszukiwali nazw łacińskich - pojęć, gatunków, procesów, chorób, anatomii człowieka do tematyki realizowanej na lekcjach biologii w danej klasie.

Klasa 8a - genetyka

Klasa 8b - ewolucjonizm

Klasa 8c - gatunki zagrożone wyginięciem.

• Dzień pszczoły w klasie 2 c

• 19.05 obchodziliśmy Dzień pszczoły . Uczniowie obejrzeli prezentację dotyczącą życia i zwyczajów pszczół.Rozwiazali zadania z pszczołami a na koniec wykonali prace plastyczne - pszczółki z materiałów z recyklingu. To był kolejny udany  i pełen wrażeń dzień w klasie 2c!

• Podsumowanie konkursu "Wiosna w obiektywie"

• W III edycji konkursu "Wiosna w obiektywie" uczestniczyło 20 uczniów. Prace były przepiękne, co można zobaczyć w załączonym linku, na naszej stronie.

Oto zwycięzcy:  I miejsce Ilona Szczybełek kl. VIII a, II miejsce Szymon Turos kl. VIIIc, III miejca Martyna Pietrzak kl. VIIIc i Antoni Gieleciński kl. IVb.

Dziękujemy za udział

• Międzyszkolny konkurs ortograficzny

• 15 maja zostały wręczone uczniom naszej Szkoły nagrody za udział w międzyszkolnym konkursie ortograficznym.

Tytuł Mistrza Ortografii klas VII-VIII otrzymał Krzysztof Słowik,

I miejsce zajęły ex aequo Oliwia Kwiatkowska i  Aleksandra Antkiewicz.

Gratulujemy serdecznie !!

Bardzo dziękujemy również Pani Agacie Mazan za przygotowanie pięknych dyplomów.

• Odwiedziny w bibliotece kl. 1b

• W ramach tygodnia książki  klasa 1 b odwiedziła bibliotekę w której wypożyczyła nowe książki, własnoręcznie napisali życzenia oraz zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia. Bardzo dziękujemy za zaproszenie.

• Drugi etap konkursu międzyszkolnego z języka angielskiego

• W dniu 12 maja 2023r. w Szkole Podstawowej w Uwielinach odbył się drugi etap konkursu międzyszkolnego z języka angielskiego. Nasi uczniowie walczyli o tytuł mistrza gramatyki z języka angielskiego. Wyniki konkursu :

klasy VI - Olaf Minczewski zajął 2 miejsce

klasy VII - Tomasz Stelmaszewski zajął 2 miejsce i Zuzanna Wyrzykowsaka miejsce 3

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

• Program Erasmus+

• p. Monika Średnicka, p.Agnieszka Soból i p.Aneta Królak uczestniczą w kursie Introduction to the Finnish Education Model w Helsinkach w ramach Programu Erasmus+, gdzie wraz z nauczycielami z całej Europy zgłębiają tajniki systemu uznawanego za najlepszy na świecie. Oto kilka kadrów.

• Finał XV Festiwalu Patriotycznego w Pamiątce

• 9 maja 2023r. odbył się finał XV Festiwalu Patriotycznego w Pamiątce (powiatowy). Nagrody otrzymała liczna grupa dzieci z naszej szkoły. Oto wyniki:
              konkurs plastyczny:
              kat. przedszkole i kl. O
              III miejsce - Nikola Kownacka
              wyróżnienie -  Alan Gontarz
              kat. kl. 4-6
              wyróżnienie - Dominik Ogrodzieński
              kat. kl. 7-8
              wyróżnienie - Nikola Mazan

konkurs muzyczny:
              kat. przedszkole i kl. O