Wyniki konkursu:
I miejsce - Grzegorz Kowaluk kl. IVc
II miejsce - Tymon żórawski kl. IIa
III miejsce - Aleksander Górzyński kl. IIb
IV miejsce - Aleksandra Jakubiak kl. IIIa
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy !
Wyniki konkursu:
I miejsce - Grzegorz Kowaluk kl. IVc
II miejsce - Tymon żórawski kl. IIa
III miejsce - Aleksander Górzyński kl. IIb
IV miejsce - Aleksandra Jakubiak kl. IIIa
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy !
05 listopada braliśmy udział w rozgrywkach szkolnych w unihokeja chłopców klas 5-6.
Nasz "odmłodzony" skład zaprezentował się rewelacyjnie. W rywalizacji brało udział 5 drużyn. Mecze rozgrywaliśmy w systemie każdy z każdym i wygraliśmy pewnie i efektownie wszystkie spotkania :)
Oto wyniki:
SP Prażmów - SP Tarczyn 5:0
SP Prażmów - SP Prace Małe 8:0
SP Prażmów - SP Uwieliny 3:0
SP Prażmów - SP Pamiątka 5:0
Nasi chłopcy w roli zeszłorocznego obrońcy tytułu będą walczyć na Mistrzostwach Powiatu już za dwa tygodnie. Gratulujemy !
Zespół nauczycieli wychowania fizycznego.
Jak co roku, w naszej szkole odbywa się zbiórka pieniędzy w ramach Ogólnopolskiej akcji "Góra grosza". Jest to akcja o charakterze dobroczynnym, a jej głównym celem jest zebranie środków na pomoc polskim dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym. Uczniowie naszej szkoły oraz dzieci z przedszkola nie pozostały obojętne na krzywdę innych i chętnie przyłączyły się do akcji. W tym celu zostały zakupione specjalne puszki. Za wsparcie finansowe wszystkim bardzo dziękujemy.
Samorząd Uczniowski
Uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w konkursach halloweenowych. Konkurs na najlepszą gazetkę Halloween 2024 i konkurs na najlepszą dekorację sali lekcyjnej.
Każda klasa przygotowała bardzo ładne gazetki i dekoracje swoich sal. Samorząd uczniowski wybrał najlepszych.
Konkurs na najlepszą gazetkę:
I miejsce klasa Vb
II miejsce klasa VIIIb
III miejsce klasa IVc
Konkurs na najładniejszą dekorację sali:
I miejsce klasa Va
II miejsce klasa Vb
III miejsce klasa VIIb
Wszystkim uczestnikom konkursów bardzo dziękujemy.
Samorząd Uczniowski
Wiceprzewodniczący Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły, Mateusz Turos wraz z opiekunem samorządu p. Anią Poniewierską uczestniczyli w spotkaniu z Wójtem Gminy Prażmów, gdzie przekazali na ręce Wójta propozycje do realizacji w ramach prac Młodzieżowej Rady Gminy. Przypominamy, że do Młodzieżowej Rady Gminy (MRG) można zapisywać się do 30 października, do czego serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły.
Samorząd Uczniowski
28 pażdziernika uczniowie klas ósmych pojechali na lekcję muzealną do Muzeum Powstania Warszawskiego. Przewodnicy przybliżyli im okoliczności wybuchu zrywu. Młodzież dowiedziała się o heroicznej postawie powstańców oraz ludności cywilnej Warszawy.
W ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Świetlica na medal" uczniowie wykonali pierwsze zadanie pt. "Jesień". Zapraszamy do galerii.
22 października odbyły się międzygminne zawody w badmintona kategorii dzieci i młodzieży w Szkole Podstawowej w Tarczynie.W rywalizacji brały 3 szkoły Tarczyn, Uwieliny i Prażmów. Każdy zespół prezentował wysoki poziom gry tej bardzo dynamicznej i ciekawej dyscypliny.Dziewczęta klas 6 i 7 zajęły drugie miejsca w swoich kategoriach.Drużyny chłopców klas 6 i 7 zwyciężyły swoje wszystkie mecze i uzyskały awans na mistrzostwa powiatu! Przypominamy, że chłopcy w ubiegłym roku zdobyli III miejsce w mistrzostwach powiatu, dlatego apetyt mamy spory!
Wyniki:
Kat. dzieci dziewczęta:1. Tarczyn2. Pażmów3. Uwieliny
Kat. dzieci chłopcy:1. Prażmów2. Uwieliny3. Tarczyn
Kat. młodzież dziewczęta1. Tarczyn2. Prażmów3. Uwieliny
Kat młodzież chłopcy1. Prażmów2. Tarczyn3. Uwieliny.
Gratulacje !
Zespół nauczycieli wychowania fizycznego.
Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny, a z nowym rokiem ciąg dalszy innowacji czwartkowych czytań. Tym razem uczniowie uważnie słuchali bajkę "Jaś i Małgosia". W trakcie słuchania bajki dzieci kolorowały postacie bohaterów.
Zapraszamy w każdy czwartek.
16 października 2024r. uczniowie z klasy 5a uczestniczyli w Erasmus Days w Zalesiu Górnym. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach Akredytacji Erasmus + Gminy Piaseczno. Bardzo dziękujemy za integrację, wiedzę, umiejętności zdobyte podczas spotkania.
To znowu MY !!!
NA SPORTOWO 😁🎾⚽️🏀🏐⚾️🥎🏓Dnia 15 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej został zorganizowany towarzyski mecz klas sportowych w piłkę siatkową.Zdrowa rywalizacja oraz zaprezentowanie swoich umiejętności na boisku pokazali uczniowie klasy 7a i 6a.Gra była bardzo energiczna i dynamiczna.Po zaciętej walce, mecz zakończył się 5 setami i wygraną klasy 7a.Serdecznie gratulacje dla WASZYSTKICH ZAWODNIKÓW meczu towarzyskiego !!
Nauczyciele wychowania fizycznego 🏐🏀🥎🏓
10 października klasy 4 i 5 pojechały na przedstawienie grupy teatralnej z Wrocławia pt: "Trzej muszkieterowie ".Spektakl został wykonany w Piaseczna.Była to inscenizacja kultowej powieści Trzej Muszkieterowie Aleksandra Dumasa. Widowisko to zabrało widzów w podróż do XVII-wiecznej Francji, łącząc klasyczną opowieść z inspiracjami teatru elżbietańskiego oraz dramatów Williama Shakespeare’a.Spektakl budował napięcie i ciekawość.Klimatyczna scenografia oraz kostiumy oddały ducha epoki, a specjalnie skomponowana muzyka wprowadzała w odpowiedni nastrój, podkreślając emocjonalność każdej sceny.Fabuła spektaklu opierała się na motywach z całej trylogii Trzech Muszkieterów, przybliżając m.in. historię przekazania Płaszcza i Szpady przez D’Artagnana jego synowi, wyjątkową relację młodego D’Artagnana z Konstancją, losy Człowieka w Żelaznej Masce, czy intrygi Kardynała Richelieu. Widzowie mogli również śledzić poszukiwania zaginionego listu autorstwa Portosa.Ta krótka wycieczka zakończyła się szczęśliwym powrotem do szkoły.
Wybory SU szkolnego zostły przeprowadzone w dniu 23 września. Odbyło się już pierwsze spotkanie organizacyjne, gdzie wspólnie z opiekunem SU p. Anną Poniewierską został omówiony plan pracy na nowy rok szkolny, uczniowie zapoznali się również z regulaminem pracy SU.
Oto członkowie SU:
Magda Pyrka kl. 7b - przewodnicząca
Mateusz Turos kl. 5b - wiceprzewodniczący
Honorata Żuczek kl. 7b, Maja Małecka kl. 7b, Mateusz Matyjasiak kl. 7b i Zofia Gers kl. 7b, Judyta Jagielak.
Życzymy sukcesów i realizacji ciekawych pomysłów :)
"Po raz kolejny Wolontariusze ZSP w Prażmowie udowodnili, że RAZEM MOŻEMY WIECEJ!!!
W dniu 05.10.2024r. odbyła się udana akcja sprzątania grobów na cmentarzu parafialnym w Prażmowie, w której uczestniczyło 35 Wolontariuszy. Uporządkowaliśmy kilkanaście grobów w najstarszej części cmentarza.
Dziękuję gorąco wszystkim Wolontariuszom i ich rodzicom za wspaniałą pracę i zaangażowanie.
Aneta Rydel
Opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu w ZSP w Prażmowie
8 października bieżącego roku szkolnego uczniowie:Igor Dąbrowski kl.6a, Szymon Gontarz kl.6a, Weronika Szmigiel kl.6a pojechali walczyć na zawodach międzypowiatowych w indywidualnych biegach przełajowych.
W kategorii klas 5-6 brało około 240 uczniów z różnych powiatów.Nie udało zdobyć się wysokich miejsc, co umożliwiłoby im reprezentować szkołę na szczeblu mazowieckim, pomimo to uczniowie reprezentujący naszą szkołę dali naprawdę z siebie WSZYSTKO !!!
Za co serdecznie dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów
w kolejnych zawodach 👍
Nauczyciele wychowania fizycznego 🙂
W dniach 30.09-01.10. 2024 roku, uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Prażmowie wzięli udział w wycieczce dofinansowanej przez rządowe Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pn. „Podróże z klasą” do Wrocławia.
Pierwszym punktem programu był spacer przez miasto z przewodnikiem, który pozwolił uczniom zapoznać się z ważnymi zabytkami Wrocławia: Pręgierzem, Ratuszem, Sukiennicami. Dzieci miały również okazję przejść przez Ostrów Tumski-najstarszą część Wrocławia. Otoczony wodami Odry dawny gród, który dał początek miastu, mieści wspaniałe zabytki architektoniczne.
A wszystkiemu przyglądały się i towarzyszyły nam wrocławskie krasnale!
Następnie udaliśmy się do wrocławskiego ZOO. Uczniowie mieli okazję zobaczyć wiele egzotycznych zwierząt, takich jak lwy, słonie, żyrafy czy pingwiny. Największym zainteresowaniem cieszyło się jednak Afrykarium, gdzie dzieci mogły podziwiać różnorodne gatunki ryb, rekinów i innych morskich stworzeń, a w Terrarium – różnorodne gady i płazy.
Drugi dzień wycieczki obejmował zwiedzanie Hydropolis, Muzeum Panoramy Racławickiej oraz Muzeum Farmacji.
Wrocławskie Hydropolis to miejsce, w którym różnorodne technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele oraz bogate w informacje ekrany dotykowe służą jednemu celowi: ukazaniu wody z różnych, fascynujących perspektyw. To jedyne takie miejsce w Polsce i jedno z nielicznych na świecie. Wystawa znajduje się w zabytkowym, XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody.
Z wielką ciekawością i zainteresowaniem słuchaliśmy przewodnika, który oprowadzał nas po wystawie. Mieliśmy okazję obejrzeć film o pochodzeniu wody w niezwykłej sali kinowej, wypróbować funkcjonowanie niektórych eksponatów oraz wejść do repliki łodzi podwodnej. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem tego miejsca.
Następnie w muzeum Panoramy Racławickiej uczniowie podziwiali malarstwo J. Kossaka i poznali historię bitwy pod Racławicami. Sam budynek muzeum zrobił na nas ogromne wrażenie, ale to co naprawdę imponujące i niezwykłe znajduje się w jego wnętrzu. W środku bowiem eksponowane jest wyjątkowe dzieło, którym jest jedna z czterech XIX-wiecznych panoram namalowanych pod kierownictwem Jana Styki i Wojciecha Kossaka.
Ostatnim punktem w harmonogramie naszej wycieczki było muzeum Farmacji.
Jest to jest jeden z niewielu zachowanych w Europie obiektów, który nieprzerwanie przez ponad 700 lat był użytkowany jako apteka i mieszkanie aptekarza! Od średniowiecza (1286 rok), poprzez kolejne epoki do lat ’50-tych XX wieku. A do tego jest to obiekt oryginalnie zachowany, w renesansowo-klasycystycznym stylu, unikat w naszym kraju.
Zwiedzanie zaczęło od piwnic, a potem przemieszczaliśmy się na kolejne trzy piętra. W ten sposób podróżowaliśmy przez lata i etapy rozwoju nauk farmaceutycznych. Począwszy od piwnicy alchemika, który wykorzystywał zioła, minerały i magiczne receptury, a w pękatych kolbach podgrzewał na piecu kolorowe mikstury, poprzez stare księgi i druki, rzędy słoiczków z ciemnego szkła z łacińskimi nazwami, wyjątkowo czułe wagi, przyrządy i pierwsze maszyny do produkcji lekarstw aż do leków, których nazwy znamy i wykorzystujemy do dzisiaj. Wszystko osadzone w rysie historycznym Śląska i rozwoju medycyny, a także życia mieszkańców miasta w dawnych czasach.
Wycieczka przebiegła w miłej i serdecznej atmosferze. Wspólnie spędzony czas na długo pozostanie w pamięci uczestników.
Powered by aSc EduPage