• „Język jest dokładnym odzwierciedleniem charakteru i dojrzałości osób, które się nim posługują.”
        • “Język jest mapą drogową kultury. Mówi skąd ludzie pochodzą i dokąd zmierzają.”
        • Rita Mae Brown
        • “Gra­nice mo­jego języ­ka są gra­nica­mi mo­jego świata.”
        • Ludwig Wittgenstein
        • PRACA LOGOPEDY

• REGULAMIN UCZSZCZANIA NA ZAJCIA TERAPII LOGOPEDYCZNE

1. W zajęciach uczestniczą dzieci potrzebujące terapii logopedycznej zakwalifikowane przez  logopedę szkolnego.

2. Czas trwania zajęć logopedycznych jest dostosowany do potrzeb i indywidualnych możliwości dziecka. Zajęcia prowadzone są indywidualnie lub w grupach 2 - 4 osobowych.

3. W zajęciach mogą brać udział jedynie dzieci zdrowe (tzn. bez kataru, kaszlu, gorączki, chorób zakaźnych, itp.).

4. Rodzice/opiekunowie proszeni są o nawiązanie kontaktu z logopedą, aby móc uzyskać niezbędne informacje o indywidualnych potrzebach swojego dziecka w kontekście terapii logopedycznej oraz wytyczne do pracy z dzieckiem w domu.

5. W miarę możliwości, rodzice/opiekunowie proszeni są o informowanie logopedy za pośrednictwem platformy Librus, o nieobecności dziecka na zajęciach.

6. Terapia logopedyczna oparta jest na zasadzie systematyczności i regularności ćwiczeń  wykonywanych zarówno podczas zajęć logopedycznych w szkole oraz w domu pod opieką opiekunów.

7. Rodzice/opiekunowie  zobowiązują się konsekwentnie stosować do zaleceń i wskazówek logopedy, oraz SYSTEMATYCZNIE utrwalać rekomendowane ćwiczenia w domu.

8. Każde dziecko korzystające z terapii logopedycznej posiada i regularnie przynosi na zajęcia co najmniej 32-kartkowy zeszyt w kratkę formatu A4.

9. Wskazówki i informacje dotyczące prac domowych oraz  postępów dziecka będą przekazywane przez logopedę ustnie lub w formie wpisu do zeszytu.

10. Rodzice/opiekunowie dzieci rozpoczynających terapię, proszeni są o wypełnienie ANKIETY. Uzyskane z niej informacje będą pomocne w znalezieniu przyczyny nieprawidłowości w rozwoju mowy oraz wytyczeniu właściwego kierunku terapii.