• Język angielski

• Projekt wideo Polska-Brazylia

Projekt wideo zrealizowano z uczniami klasy 8B. Projekt rozpoczął się w roku 2019, kiedy uczniowie byli jeszcze w klasie 7. Uczniowie musieli podzielić się na grupy i w grupach stworzyć filmik, przedstawiający sposób w jaki obchodzone są w Polsce święta Wielkanocy.

Projekt podzielony został na etapy. Najpierw dokonaliśmy krótkiego przeglądu już istniejących filmików. Potem, uczniowie zdecydowali o rodzaju informacji jakie chcieli zawrzeć w swoich filmach. Kolejnym krokiem było wyszukanie nieznanych słów i przygotowanie tekstów. Uczniowie musieli także znaleźć i wyselekcjonować zdjęcia do filmów a następnie dokonać edycji i podłożenia głosu.

W efekcie powstały 2 filmy. Film numer 1 sworzony został przez grupę chłopców, tj. Czupryniak Jakub, Kamiński Filip oraz Stelmasiński Szymon. Film numer 2 przygotowały dziewczyny, tj. Barszcz Basia, Chreptowicz Karolina, Gurynow Gariela,Matulka Dominika, Matulka Lea, Piątkowska Paulina i Zając Gabriela. Oba filmy są bardzo interesujące i wymagały dużo pracy.

Gratulujemy dobrej roboty :)

Zapraszamy do obejrzenia :)

Film numer 1:

Projekt.mp4

Fiml numer 2

Easter_in_Poland.mp4

Filmy te pokazano grupce uczniów szkoły prywatnej Berlitz Brasil z Porto Alegre w Brazylii. Uczniowie napisali krótkie listy, komentując sposób obchodzenia Świąt Wielkanocnych w Polsce i opisując krótko jak obchodzi się je u nich w kraju.

List otworzyliśmy wspólnie.

Dostaliśmy również dwa filmiki, stworzone przez 2 dziewczynki Giovanę oraz Martinę dotyczące Świąt Bożego Narodzenia w Brazylii.

Giovana_HD_720p.mp4

Martina_Project(1)_HD_720p.mp4

Teraz zamierzamy wysłać im zdjęcie i list z naszymi komentarzami. :)

Wiersze w języku angielskim

Podczas przedstawienia z okazji dnia nauczyciela wybrani uczniowie popisali się zdolnościami recytatorskimi. Zaprezentowali wiersze w języku angielskim.Brawa dla odważnych.

LEKCJA OTWARTA

Dnia 12 grudnia wszyscy nauczyciele języka angielskiego oraz nauczyciele stażyści obserwowali lekcję otwartą prowadzoną przez Katarzynę Śliwińską w klasie 7 a. Temat lekcji: Creative Writing- a story.

Uczniowie pracowali w grupach, pisali własne opowiadania, przygotowali rysunki ilustrujące ich historie i prezentowali swoją twórczość. Zadaniem uczniów było korzystanie z czasów przeszłych         i poznanego słownictwa. Na koniec wszyscy uczestniczyli w ocenie opowiadań i sposobu prezentacji.