• Gratulujemy zwycięstwa w konkursie matematycznym!

• 29 kwietnia 2022r. w Lesznowoli odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas siódmych.

Do konkursu przyystąpili finaliści szkolnego etapu.

Walka była bardzo wyrównana, a nasi uczniowie poradzili sobie rewelacyjnie.

I miejce zajął uczeń z klasy 7B- Michał Adaszewski

II miejsce zajął Filip Gwardys z klasy 7A

Gratulujemy naszym zdolnym matematykom!

14 marca 2022r. z okazji Światowego Dnia Liczby Pi" odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas siódmych. w konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół w Prażmowie, Lesznowoli i Pieczyskach.

W naszej szkole do konkursu przystąpiło 16 uczniów. Do etapu finałowego, który odbędzie się 29 kwietnia w Lesznowoli zakwalifikowało się następujące osoby:

1.Filip Gwardys - klasa 7A - 81%

2. Michał Adaszewski - klasa 7B - 77%

3. Joanna Sułuk - klasa 7A - 54%

• Sport w szkole

• 27 kwietnia w naszej szkole odbyły się Międzygminne zawody sportowe w piłkę nożną chłopców i dziewcząt kl. 5-6. Gratulujemy naszym dziewczętom II miejsca!

Naszym drużynom dzielnie kibicowały dziewczęta ze sportowej klasy - IVA. Dziękujemy :)

• Gratulujemy zwycięstwa!

• Mateusz Rybicki z klasy 5a zajął I miejsce w XIX Ogólnopolskim Turnieju Pierwszego Kroku w Judo pod patronem Starosty Powiatu Grodziskiego Marka Wierzbickiego.

• Dzień bez plecaka

• Dzień bez plecaka (ang. no backpack day) to dzień wybrany przez samorząd szkolny, w którym chętni uczniowie oraz nauczyciele przychodzą do szkoły bez toreb i plecaków. Nie jest to jednak jednoznaczne z zostawieniem w domu wszystkich niezbędnych w szkole rzeczy.

Zabawa polega na tym, aby korzystając ze swojej pomysłowości i sprytu czymś ten plecak zastąpić. W tym celu posłużyć może wszystko: walizka, skrzynka na narzędzia, chlebak, sklepowy wózek, a nawet legowisko dla zwierząt. Liczy się kreatywność i fantazja.

• Sianie rzeżuchy u Zajączków.

• Nowa galeria Sianie rzeżuchy u Zajączków. została dodana do albumu fotograficznego

W marcu rozpoczęliśmy w przedszkolu przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Z tej okazji przedszkolaki, w swoim ogródku grupowym, posiały rzeżuchę. Dzieci wykonywały kolejne etapy siania i sprawiało im to wiele radości. Rzeżucha jest symbolem odradzającego się życia i sił witalnych. Wszystkie dzieci powinny uczyć się tradycji i kultury, w której dorastają, a sianie rzeżuchy to jedna z najbardziej popularnych tradycji. Pamiętając o tym, co należy robić, aby nam urosła, będziemy o nią dbać, aby pięknie ozdobiła nasze wielkanocne koszyczki.

• Wiosna w obiektywie - konkurs fotograficzny

• Drodzy uczniowie!

Samorząd Uczniowski zaprasza do uczestnictwa w konkursie fotograficznym pt. Wiosna w obiektywie.

Jeśli chcesz wziąć udział, wykonaj 1-3 zdjęcia, odzwierciedlające budzącą się do życia przyrodę. Jury wybierze najciekawsze prace, których autorzy mogą liczyć na interesujące nagrody. Fotografie należy przesyłać na adres e-mail: uczniowskisamorzad22@gmail.com, a wiadomość zatytułować Konkurs Fotograficzny imię, nazwisko, klasa. Na wasze prace czekamy do 30.04.2022. Liczymy na waszą kreatywność!

Samorząd Uczniowski wraz z Opiekunami

• Sianie owsa u MISIÓW

• Nowa galeria Sianie owsa u MISIÓW została dodana do albumu fotograficznego

Kalendarzowa wiosna zagościła już na dobre, a to znak, że wkrótce nadejdą Święta Wielkanocne. Przygotowujemy się do nich na różne sposoby. Dziś do doniczek z ziemią wysiewaliśmy owies – symbol zdrowia, szczęścia, a przede wszystkim urodzaju. Każdy z Przedszkolaków otrzymał doniczkę, którą należało napełnić ziemią, posypać ziarenkami owsa, podlać, a potem postawić na parapecie, blisko światła. Mamy nadzieję, że nasze zasiewy wkrótce wykiełkują i będziemy mogli zabrać je do domu, aby przyozdobiły wielkanocny stół.

• Wiosenny ogródek u MISIÓW

• Nowa galeria Wiosenny ogródek u MISIÓW została dodana do albumu fotograficznego

Wraz z nadejściem wiosny dzieci z grupy Misie sadziły cebulę - dymkę. . Przedszkolaki zapoznały się z jej wyglądem: budową, kolorem, kształtem, fakturą, zapachem oraz etapami jej sadzenia. Odpowiednio przygotowane dzieci, w niezbędne przedmioty zabrały się za pracę. Każde dziecko posadziło cebulkę. Teraz codziennie ją podlewają i prowadzą obserwacje wzrostu szczypiorku. Dzieci nie mogą się doczekać, kiedy będą mogły zrobić kanapki z wyhodowanym przez siebie pysznym i zdrowym szczypiorkiem.

• Dzień Marchewki u MISIÓW

• Nowa galeria Dzień Marchewki u MISIÓW została dodana do albumu fotograficznego

W poniedziałek 4 kwietnia obchodziliśmy Dzień Marchewki. To właśnie marchewka jest warzywem, które zawiera niezbędne dla zdrowia witaminy. Aby zachęcić dzieci do spożywania marchewki, zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu Święto Marchewki w ramach realizowanego Programu o Zdrowiu. Jego celem jest szerzenie wiedzy na temat tego pomarańczowego warzywa i jego wspaniałych właściwościach. Było chrupanie surowej marchewki oraz wykonanie prac plastycznych.

• Sport w szkole

• W czwartek 24.03.2022r. uczennice naszej szkoły wzięły udział w Międzygminnych Zawodach Piłki Ręcznej w Tarczynie. Nasze uczestniczki zmierzyły się z drużynami ze szkół w Tarczynie, Pamiątce, Uwielinach i w Suchostrudze. Pierwsze miejsce zajęła szkoła podstawowa w Suchostrudze, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Uwielinach, trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Tarczynie, zaś nasza szkoła zajęła czwarte miejsce! Serdecznie gratulujemy!

• Sport w szkole

• 25 marca 2022r. w Tarczynie odbyły się Międzygminne Zawody Sportowe piłki ręcznej chłopców klas7/8, pomimo zajęcia 4 miejsca, to chłopcy wykazali się zacięciem i siłą walki.