• Dwudniowa wycieczka klas ósmych

• W poniedziałek 19 czerwca o godzinie 7.00 klasy ósme wyruszyły na wycieczkę dwudniową Lublin i okolice.Pierwszego dnia głównym punktem zwiedzania był obóz w Majdanku. Z Muzeum pojechaliśmy do Lublina. Wraz z z przewodnikiem zwiedzaliśmy urokliwe uliczki Starego Miasta. Był to dzień bardzo emocjonujący i intensywny. Zmierzając do miejsca noclegowego nad Jeziorem Białym, po zakwaterowaniu, zjedzeniu obfitej obiadokolacji i odpoczynku, poszliśmy na kąpiel w jeziorze. Młodzież świetnie się bawiła. W ośrodku mieli do dyspozycji wiele atrakcji m.in. bilard, siłownię, dart, tenis stołowy oraz strefę rekreacyjno- wypoczynkową na świeżym powietrzu.Drugiego dnia 20 czerwca - wtorek dzień uczniowie zaczęli od śniadania. Po krótkim porannym odpoczynku, wyjazd na aktywną zabawędo wioski Krainy Rumianku. Wycieczka dobiegła końca, szczęśliwym powrotem do Prażmowa.

• Turniej piłkarzyków stołowych

• 19 czerwca zakończył się turniej piłkarzyków stołowych, który cieszył się sporym zainteresowaniem wśród uczniów. Turniej był przeprowadzony w szkolnej świetlicy, brało w nim udział 57 uczniów klas I-III. Uczestnicy turnieju grali w systemie każdy z każdym w trzech grupach wiekowych.

Wyniki:

I grupa: I miejsce Wiktor Szmigiel

II miejsce Oskar Szot

III miejsce Franek Pietrzak

II grupa chłopcy: I miejsce Franek Nowacki

II miejsce Olek Nowacki

II grupa dziewczyny: Małgosia Lenarcik i Sara Szot

III grupa chłopcy: I miejsce Wiktor Korzeniewski

II miejsce Wojtek Pyrka

III miejsce Kacper Bieleń

III grupa dziewczyny: I miejsce Amelka Majchrzycka

II miejsce Zuzia Adaszewska i Oliwia Wieczorek

• Lekcja z użyciem drukarki i długopisu 3D . #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci.

• 7 czerwca w klasie 8a odbyła się lekcja doświadczalna z drukarką i długopisem 3D. #Laboratoria Przyszłości #Laboratoria Przyszlosci. Uczniowie za pomocą specjalnego długopisu tworzyli przeróżne ciekawe kształty. Na drukarce 3D zostł wydrukakowany, zaprojektowany wcześniej model bryloka.  Lekcję przygotowała i przeprowadzenie Patrycja Cienszkowska.

• Spotkanie profilaktyczne

• 13 czerwca w klasach 1-3 odbyło się spotkanie profilaktyczne z przedstawicielem policji na temat bezpiecznych wakacji. Dzieci chętnie słuchały i zadawały pytania. Dziękujemy Pani Malwinie za poświęcenie nam swojego czasu.

• Dzień otwarty - piknik policji w Sułkowicach kl. IVb

• 06.06 uczestniczyliśmy w dniu otwartym w Zakładzie Kynologii Policyjnej Centrum Szkolenia Policji w Sułkowicach . Było mnóstwo atrakcji   przygotowanych przez kadrę oraz policjantów przebywających na kursach w Zakładzie. Zarówno frekwencja, jak i pogoda dopisała uczestnikom i organizatorom widowiska.

Widzieliśmy pokazy sprawności użytkowej psów służbowych aktualnie przebywających na kursach oraz pokaz ujeżdżania koni służbowych przez funkcjonariuszy z Komendy Stołecznej Policji. Była okazja do zadawania pytań związanych z tresurą psów oraz możliwość zapoznania się ze sprzętem pozostającym na wyposażeniu Policji, Straży Pożarnej, Służby Więziennej oraz Wojska Polskiego.

Na przyległym do Zakładu poligonie wylądował policyjny śmigłowiec, który stanowił  nie lada atrakcję dla dzieci. Swoje promocyjne stanowisko wystawiła Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz Nadleśnictwo Chojnów. Najmłodsi uczestnicy spotkania chętnie brali udział w zorganizowanych przez kadrę konkursach z nagrodami oraz robili sobie pamiątkowe zdjęcia z Inspektorem Sową.  Był to dzień i wielkiej energii, atrakcji i wyjątkowy dla każdego.

• Konkurs "Mam talent 2023" kl. IV-VIII

• 12 czerwca odbył się konkurs "Mam talent" dla klas IV-VIII.

I miejsce zajął Krzysztof Kropik,

II miejsce Zespół Blaneczki

III miejsce Igor Dąbrowski

Wszystkim uczestnikom dziękujęmy za udział w konkursie a zwycięzcom serdecznie GRATULUJEMY !

• Konkurs "Mam talent 2023" klasy I-III

• 09 czerwca w szkole odbył się konkurs " Mam talent 2023" klas I-III. Uczniowie przygotowali ciekawe występy w różnych kategoriach.

Wyniki konkursu:

I miejsce Franciszek Gers -  występ cyrkowy

I miejsce Lena Matulka - gra na skrzypcach

I miejsce - Alicja Białorucka i Aleksandra Krok - taniec

I miejsce - Mateusz Turos - piosenka

II miejsce - Oliwia Szybiak - wiersz

II miejsce - Maja Przysucha - judo

II miejsce - Lena Woldan i Zuzia Otulak - akrobatyka

III miejsce - Ania Kucharska - wiersz

III miejsce - Karolina Brzezińska i Lena Jachimowicz - taniec

Wszystkim uczestnikom serdecznie GRATULUJEMY !!

Zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych edycjach konkursu.

• Egzamin praktyczny na kartę rowerową

• Dnia 31 maja 2023 roku odbył się egzamin praktyczny na kartę rowerową. Do egzaminu przystąpiło 51 uczniów z klas 4a, 4b i 4c. Wszyscy wzorowo przejechali przez tor przeszkód. W poniedziałek 5 czerwca uczniowie pokwitowali odbiór karty rowerowej. Wszystkim zdającym gratulujemy.

• Dzień dziecka w klasie VB

• Pierwszy czerwca to jedno z najprzyjemniejszych świąt w roku, święto wszystkich dzieci na całym świecie. Ten dzień w naszej szkole również upłynął w wyjątkowej atmosferze.

Graliśmy  w gry planszowe , przekonaliśmy się, że lubimy i potrafimy wspólnie działać i bawić się, że możemy na siebie liczyć, że tak po prostu fajnie jest być ze swoją klasą.

Potem zjedliśmy lody w pobliskiej cukierni,

Dodatkową „atrakcją” była pyszna pizza dostarczona przez rodziców.

To był wyjątkowy dzień, który dostarczył wielu emocji.