• Przygotowania świetlicy do Dnia Babci i Dziadka

• Kochana Babciu, kochany Dziadku,

dziś Wam przynoszę po jednym kwiatku,

do tego dokładam serdeczne życzenia,

niech Wam się spełnią wszystkie marzenia.

21 i 22 stycznia to dwa wyjątkowe dni w roku, czyli  Dzień Babci i Dzień Dziadka. Z tej okazji uczniowie szkolnej świetlicy przygotowali naszym ukochanym dziadkom laurki z życzeniami i serca z masy solnej.

To były piękne prezenty od wnuków.

• Tegoroczni laureaci Konkursu Wiedzy o Prażmowie

• W dniu 09.01.2023 r. odbyła się w naszej szkole Druga Edycja Konkursu wiedzy o Gminie Prażmów. Autorami i jednocześnie organizatorami są Wiceprzewodniczący Samorządu Uczniowskiego: Bartłomiej Kucharski i Szymon Brzeziński z klasy 8A. Konkurs był adresowany do uczniów klas 6 - 8. Uczestniczyło w nim 15 osób z czego 12 osiągnęło wynik powyżej 50%. Sam konkurs miał formę testu i zawierał 20 zadań, w których można było maksymalnie zdobyć 45 p. Zakres obejmował informacje ogólne, geograficzne, historyczne oraz szczegółowe dotyczące Gminy Prażmów. Do zwycięzców trafiły drobne upominki związane z naszą gminą oraz bony podarunkowe do Empik-u sfinansowane przez RR.

Na podium uplasowały się:

1. Kinga Arak kl. 7A - 83% - (37,5 p.)

2. Zofia Lewandowska kl. 6A - 80% - (36 p.)

3. Mateusz Rybicki kl. 6A - 73% - (33 p.)

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i organizatorom!

• Warsztaty z wykorzystaniem edukacyjnych klocków konstrukcyjnych #SkriKit# kl. IIIa

• W klasie III a odbyły się warsztaty z wykorzystaniem edukacyjnych klocków konstrukcyjnych SkriKit. Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach. Wykazali się pomysłowością i kreatywnością.

Prezentowane wyposażenie zostało zakupione dzięki udziałowi szkoły wprogramie Laboratoria Przyszłości. #LaboratoriaPrzyszłości  #LaboratoriaPrzyszlosci.

• #Laboratoria przyszłości# # Klocki SkriKit# kl. 1a

• #Klocki SkriKit# rozwijają zdolności manualne, wyobraźnię przestrzenną, uczą współpracy i są wspaniałą zabawą dla dzieci.

Prezentowane wyposażenie zostało zakupione dzięki udziałowi szkoły wprogramie Laboratoria Przyszłości. #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci.

• #Laboratoria przyszłości# #Klocki SkriKit# kl. 2c

• Uczniowie klasy 2c wzięli udział w zajęciach z klockami w ramach #Laboratorium Przyszłości#. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością .

• Zawody ortograficzne 2c

•  11.01 uczniowie klasy 2c podzieleni na zespoły wzięli udział w zawodach ortograficznych. Nauka ortografii nie musi być nudna w klasie. Utrwalaliśmy zasady pisowni w wyrazach z rz wymiennym na r. Zabawa, emocje i nauka .

• Warsztaty z gliny kl. 1B

• Warsztaty z gliny  odbyły się we wtorek 10 stycznia w klasie 1b w ramach przygotowań do Dnia Babci i Dziadka. W kolejnym tygodniu dzieci kontynuowały zajęcia, na których nastąpiło szkliwienie własnoręcznie wykonanych mydelniczek.

• #Laboratoria Przyszłości Klocki SkriKit# kl. Ib

• 12.01 w klasie 1 b odbyły się pierwsze warsztaty z #Laboratorium Przyszłości# z wykorzystaniem klocków. Dzieciaki były zachwycone zabawą w tworzeniu wspaniałych budowli oraz pojazdów.

• # Klocki SkriKit# Zajęcia z robotyki III b #Laboratoria przyszłości#

• W klasie III b odbyły się warsztaty  w ramach #Laboratorium Przyszłości# z wykorzystaniem klocków #SkriKit#. Rozwijają one u uczniów kreatywność i wyobraźnię przestrzenną. Wspomagają również rozwój umiejętności manualnych. Wszystko to w atmosferze świetnej zabawy.

• Kolędnicy Misyjni

• W dniach 4-5 stycznia 2023 r. wszystkie klasy naszej szkoły zostały odwiedzone przez Kolędników Misyjnych. W rolę kolędników wcielili się uczniowie z klasy 2A, 1A, 4C oraz nasze przedszkolaki z grupy Zajączków i Lisków. W ten sposób włączyliśmy się w wielki projekt koordynowany przez Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci (PDMD). Wszystkie ofiary zebrane przy okazji kolędowania, a jest to aż 800 zł, zostały już przekazane na konto PDMD, aby pomóc dzieciom z Papui Nowej Gwinei. Za wielką hojność Waszych serc serdecznie dziękujemy!

Więcej informacji o projekcie PDMD można znaleźć tutaj: https://missio.org.pl/kolednicy-misyjni/