• Nasi tancerze znów wygrywają.

• W Warce odbył się IV Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o "Złote jabłko". Hania Markowska i Bartek Brzeszczak, uczniowie klasy 3c zdobyli I miejsce. Blanka Brzeszczak, uczennica klasy 6, zdobyła również pierwsze miejsce. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

• Patriotyczna wycieczka

• 5 maja 2022r. uczniowie klasy 7A, (korzystając z programu ''Poznaj Polskę") byli na patriotycznej wycieczce z naszym Szkolnym Kołem Rekonstrukcyjno-Teatralnym, które działa pod przewodnictwem naszej Pani  Dyrektor Sławomiry Czempińskiej.

Była to żywa lekcja historii.

Na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach odwiedzili groby Powstańców Warszawskich, żołnierzy poległych podczas  I Wojny Światowej oraz w czasie Wojny polsko-bolszewickiej. Żołnierze Ci walczyli o niepodległość naszej Ojczyzny. Ważnym miejscem na Powązkach jest miejsce pamięci Powstańców Styczniowych, gdzie jest umieszczona tablica epitafialna Bronisława Ryxa. Wszyscy zobaczyli również tzw."Łączkę", czyli miejsce pamięci poświęcone Żołnierzom Wyklętym, skrycie zamordowanych przez reżim komunistycznej Polski.

Uczniowie z Koła rekonstrukcyjnego, Uroczyście z flagą Polski oddali hołd wszystkim poległym w obronie Ojczyzny.

Ostatnim punktem programu na Powązkach było zapalenie zniczy przy grobach osób, które zginęły w Katastrofie Smoleńskiej.

Druga część wycieczki to warsztaty w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

Jest to nowe i nowoczesne muzeum. Zebrano tam mnóstwo pamiątek po Marszałku Józefie Piłsudskim eksponatów z czasów jego życia, np.: koszulka w której był podany do Chrztu Św.

Dużo miejsca zajmuje również kolekcja różnego rodzaju broni i przedmiotów.

Muzeum jest interaktywne i można tam ciekawie spędzić czas.