• Kolędnicy Misyjni

• W niedzielę 7 stycznia odbyła się parafialna część tegorocznych Kolędników Misyjnych. Wolontariusze z naszej szkoły kwestowali na rzecz misji po Mszach Świętych w naszym kościele parafialnym, a po Mszy Świętej o godz. 16 odbył się koncert kolęd w wykonaniu naszych uczniów. Łącznie podczas tegorocznej akcji Kolędników Misyjnych zebraliśmy 2025 zł. Całość tej kwoty została przelana na konto Papieskich Dzieł Misyjnych na rzecz pomocy dzieciom w Kolumbii.

• Podsumowanie konkursu na najlepszą dekorację bożonarodzeniową

• Już został podsumowany konkurs na najładniejszą dekorację bożonarodzeniową dla klas IV-VIII. Wszystkie klasy ładnie udekorowały swoje sale i choinki. Najlepsi wśród nich to:

I miejsca - kl. IVb i VIb

II miejsce - Vb

III miejsce - IVb

Wyróżnienie dla kl. VII a

Gratulujemy i zapraszamy do udziału w konkursie za rok.

• My też segregujemy śmieci

• Od stycznia w naszej szkole też segregujemy śmieci. Na każdym korytarzu znajdują się,  zakupione z funduszy gminy, po  trzy kosze do segregacji.

Dbamy o środowisko.

• Tydzień puzzlowy w naszej świetlicy

• W ramach tygodnia puzzlowego w świetlicy szkolnej, uczniowie chętnie układają puzzle,  sprawdzając jednocześnie kompletność zestawów.

Tydzień puzzlowy jeszcze trwa, dla najbardziej aktywnych uczniów czekają nagrody.

• Kolędnicy Misyjni

• Wieloletnią tradycją naszej szkoły stało się Kolędowanie Misyjne w ramach projektu Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. W tym roku kolędujemy na rzecz dzieci w Kolumbii. Więcej o projekcie można znaleźć tu: https://missio.org.pl/kolednicy-misyjni/Za nami pierwszy dzień kolędowania. Kolędnicy z klas 3A i 3B przeszli po klasach we środę na 4 i 5 godzinie lekcyjnej. Tego dnia do specjalnych misyjnych puszek zebraliśmy ponad 300 zł! Wszystkim ofiarodawcom bardzo dziękujemy!

Kolędowanie powtórzymy jeszcze w piątek, również na 4 i 5 godz lekcyjnej. Ciekawe, czy pobijemy nasz ubiegłoroczny rekord… Wówczas wsparliśmy dzieci z Papui Nowej Gwinei kwotą 800 zł

• Wigilia klasy 4a 🎅🌲

• Wspólnie przygotowywaliśmy poczęstunek, składaliśmy życzenia oraz kolędowaliśmy.

Było bardzo ciepło, świątecznie i słodko.

Chcielibyśmy życzyć wszystkim,Aby te święta przyniosły Wszystkim błogosławieństwo, a Nowy Rok będzie czasem nowych możliwości i sukcesów

Wesołych Świąt! Niech te dni będą pełne magii i uroku Bożego Narodzenia.Życzymy spokojnych chwil,

w których znajdziecie czas na zatrzymanie się i docenienie piękna życia.

Wychowawca i uczniowie klasy 4a  🤗✨️

• Paczka na Kresy

• W dniach 15 - 17 grudnia trzy nasze wolontariuszki: Karolina, Julia i Kinga z klasy 8a wyjechały na Litwę, gdzie uczestniczyły we wręczaniu świątecznych paczek naszym Rodakom -  Polakom. Było dużo radości i wzruszeń!

W czasie pobytu dziewczęta zwiedziły stare miasto w Wilnie z jego słynną Ostrą Bramą, muzeum Chrztu Litwy oraz cmentarz na Rossie, gdzie leży pochowanych bardzo wielu słynnych Polaków i przede wszystkim serce Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Dziękujemy wszystkim z naszej szkoły, którzy przynieśli produkty do paczek!

• Akcja "Góra grosza"

• W naszej szkole odbyła się wielka zbiórka pieniędzy w ramach ogólnopolskiej akcji "Góra grosza". Jest to akcja o charakterze dobroczynnym a jej głównym celem (jak co roku) jest zebranie środków na pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym. Uczniowie naszej szkoły nie pozostali obojętni na krzywdę innych i chętnie przyłączyli się do akcji. Uczniowie naszej szkoły zebrali łącznie 933.96 zł. Zwycięzcami akcji są:

I miejsce - uczniowie klasy VIb

II miejsce - uczniowie klasy Vc

III miejsce - uczniowie klasy IVb

Dziękujemy wszystkim uczniom za pomoc a zwycięzcom gratulujemy!

• Edukacyjny wyjazd klas VII i VIII do MUZEUM ZIEMI.

• Jak dzielimy skały? Co to jest skamieniałość? Jak powstał węgiel kopalny? Czy amonit to ślimak? Odpowiedzi na te i inne pytania poznali uczniowie klasy VIIa, VIIb oraz VIII na lekcji muzealnej w Muzeum Ziemi.

• Akcja wolontariatu "Ratujmy zwierzęta"

• "Podsumowaniem akcji Wolontariatu " Ratujmy zwierzęta" była wizyta w dniu 15.12.2023r. Wolontariuszy  w schronisku w Czaplinku. Schronisko w Czaplinku bardzo dziękuje Wolontariuszom za zbiórkę darów na rzecz psów i kotów i zaprasza do skorzystania ze spacerów w towarzystwie wspaniałych piesków, które czekają na swoje nowe rodziny."