• Dzień Seniora

• " W dniu 14.11.2023r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Seniora. Jeszcze raz wszystkim Seniorom życzymy dużo zdrowia, radości i miłości. "

• Pierwsza pomoc przedmedyczna w kl. 7a

• 13 listopada w 7a odbyła się wyjątkowa lekcja z udziałem pracowników straży pożarnej. Uczniowie zostali przeszkolenie w udzielaniu pierwszej pomocy. Po obejrzeniu prezentacji i teoretycznym przygotowaniu, zaczęliśmy praktyczny trenig. Dziękujemy Rodzicom, którzy pomogli nam zorganizować szkolenie.

• W schronisku w Czaplinku

• Uczniowie naszej szkoły: Mateusz Turos kl. 4b, Agata Talaga kl. 4b i Stefania Pliszka kl. 4a pod opieką p. Ani Poniewierskiej i Anety Rydel odwiedzili schronisko dla bezdomnych zwierząt w Czaplinku. Celem wyjazdu było przekazanie zebranej żywnosci, kołder oraz innych potrzebnych rzeczy dla podopiecznych tego schroniska. Uczniowie z ciekawością przeglądali się wszystkiemu wokół również dowiedzieli się jak funkcjonuje schronisko, jak wyglądają pomieszczenia dla psów i kotów.

• Świetlicowa akcja "Zapomnianych bajek czar"

• Tym razem uczniowie świetlicy szkolnej czytali bajkę Lucyny Krzemienieckiej "Z przygód Krasnala Hałabały". Ta bajka napisana piękną polszczyzną opowiada o przygodach tytułowego krasnala o imieniu Hałabała, który spotyka w lesie mnóstwo zwierzątek. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali bajki i odpowiadali na pytania.

• Zajęcia w klasie 2 b

• 10 listopada klasa 2 b rozmawiała o bogactwach naturalnych. Dzieci obejrzały prezentacje oraz film o kopalni soli w Wieliczce. Każdy miał okazję z bliska obejrzeć przyniesione przez uczniów  eksponaty. Na koniec dzieci wykonały doświadczenie  z solą - czekamy aż powstaną kryształki.

• Zawody w unihokeja dziewcząt klas 5-8

• 🥅 🏑🏑🏑🏑 🥅8 listopada w Pamiątce odbyły się międzygminne zawody sportowe w unihokeja dziewcząt klas 5 - 6 oraz 7 - 8.Jak wczoraj udział wzięło 3 drużyny: Prace Małe, Pamiątka i Prażmów.Po rywalizacji naszych uczennic w obu kategoriach wiekowych zdobyły 1 miejsce 🎖. To umożliwia nam sprawdzić swoje możliwości na zawodach powiatowych 👏👏👏Gratulacje dla wszystkich dziewcząt reprezentujących naszą szkołę  🙂Nauczyciele wychowania fizycznego

• Spotkanie z autorką Panią Hanną Niewiadomską

• W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Panią Hanną Niewiadomską, autorką wierszy dla dzieci. Pani Hania czytała nam swoje pełne humoru wiersze, a dzieci razem z nią tworzyły rymowanki. Najlepiej czytający uczniowie mieli również przyjemność przeczytać wiersze autorki. Pełne rymów „Bajczytanki Pani Hanki” bardzo się wszystkim podobały. Na zakończenie spotkania można było zakupić książki i Pani Hania wpisywała miłe dedykacje. Pani Haniu! Dziękujemy i zapraszamy jeszcze raz do naszej biblioteki

• Dzień Postaci z Bajek w IIA

• Dnia 7 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek i wyruszyliśmy w podróż do krainy bajek. Przebraliśmy się za swoich ulubionych bajkowych bohaterów. Bawiliśmy się przy muzyce, rozwiązywaliśmy zagadki i odgadywaliśmy tytuły bajek. Dzień Postaci z Bajek zakończyliśmy spotkaniem autorskim z poetką panią Hanną Niewiadomską. Niektóre dzieci stały się posiadaczami książek z dedykacją i autografem poetki. Pani Haniu, dziękujemy za wspaniałe spotkanie.

• Śniadanie daje moc w klasie 2 b

• 8 listopada w klasie 2 b odbyła się akcja profilaktyczna " Śniadanie daje moc", podczas której dzieci zapoznały się z piramida zdrowego odżywiania, zasadami prawidłowego żywienia. Wspólnie wykonali zdrowe śniadanie , które ze smakiem zjedli. Zapraszamy do fotorelacji.

• ZAWODY MIĘDZYGMINNE - UNIHOKEJ

• 🥅 🏑🏑🏑🏑 🥅Dnia 7 listopada w Prażmowie odbyły się międzygminne zawody sportowe w unihokeja chłopców klas 5 - 6 oraz 7 - 8.Udział wzięło 3 drużyny: Prace Małe, Pamiątka i oczywiście my - Prażmów. Po zaciętej walce i rywalizacji nasi uczniowie w obu kategoriach wiekowych zdobyli 1 miejsce 🎖.

To umożliwia nam sprawdzić swoje możliwości na zawodach powiatowych

👏👏👏Gratulacje dla wszystkich zawodników reprezentujących naszą szkołę ✨️Czekamy na osiągnięcia w unihokeja dziewcząt w kategoriach 5-6 oraz 7-8, które mają odbyć się  8 listopada 🙂Nauczyciele wychowania fizycznego

• Dyniowe cudaki

• Gratulujemy wszystkim naszym uczniom za wykonanie przepięknych prac na konkurs pt."Dyniowe cudaki". Wszystkie prace były bardzo ciekawe, pomysłowe oraz wyjątkowe i niepowtarzalne.

Wyniki konkursu:

I miejsce Filip Tokaj kl. IIIa

II miejsce Agata Stelmaszewska kl. Vb i Tomasz Stelmaszewski kl. VIIIa

III miejsce Tymoteusz Żurawski kl. Ia

Dziękujemy za udział w konkursie