• Halloween w szkole

• Jak widać na zdjęciach, dla wielu z nas każda okazja jest dobra, aby nie traktować rzeczywistości zbyt poważnie, lecz z przymrużeniem oka i trochę się pobawić. Kiedy nasze szkolne korytarze zapełniają się postaciami w niecodziennych strojach, to zawsze wywołuje zaciekawienie i uśmiech na twarzach, bo kto nie lubi kiedy się coś dzieje... A u nas jak zwykle się działo! W czasie przerw na korytarzu można było spotkać wiele ciekawych postaci.

W tym samym dniu odbyły sie konkursy na najciekawszy strój w stylu halloween oraz konkurs na nalepszy wystrój klasy.

Lauratami konkursu zostali

za najlepszy wystrój klasy:

klasy IVa, Va, VIIIa i wyróżniono kl. VIa

Za najciekawszy stój w stylu halloween:

I miejsce Jan Niewitecki kl. Va

II miejsce Judyta Jagielak kl. VIb

III miejsce Michał Brzeziński kl.VIa

Wyróżnieni:

Jędrzej Michalczyk kl. Vc, Kinga Arak kl. VIIIa, Tetiana Makukh kl. VIb, Mateusz Turos kl. IVb               i Agata Stelmaszewska kl. Vb

Dziękujemy za udział w konkursach

• "Święto dyni"

• 31.10.2023r uczniowie klas 2b i 2c dekorowali dynie oraz dzięki uprzejmości Rodziców skosztowały dyniowych przysmaków.

• Poezja słowem malowana- ciekawa lekcja w klasie 6b

• Bursztynowy ptaszek

TADEUSZ RÓŻEWICZ

pta­szek bursz­ty­no­wy
              przej­rzy­sty
              nosi kro­plę zło­ta.

pta­szek ru­bi­no­wy
              świe­tli­sty
              nosi kro­plę krwi.

pta­szek la­zu­ro­wy
              umie­ra
              kro­pla desz­czu spa­da.

• Spotkanie w świetlicy szkolnej z p.psycholog M. Grzelak

• 27.10 w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z psycholog szkolną M. Grzelak. Tematem spotkania były zasady zachowania uczniów w świetlicy szkolnej i nie tylko. W pogadance wzięli udział uczniowie klas I-III. Pani psycholog poruszyła i dokładnie omówiła zagadnienia dotyczące budowy właściwych relacji w grupie rówieśniczej oraz zagrożeń wynikających ze złych relacji. Wytłumaczyła także jak rozpoznawać problemy uczniów, jak wspierać kolegów i koleżanki w trudnych sytuacjach a także wskazała do kogo należy zwrócić się o pomoc, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Pogadanka z psychologiem spotkała się z dużym zainteresowaniem. Uczniowie aktywnie w nich uczestniczyli. Odpowiadali na zadawane pytania, opowiadali o swoich przeżyciach, a także dzielili się opinią na temat poruszanych zagadnień i problemów.

• Powiatowe mistrzostwa w badmintonie

• Dnia 25 listopada braliśmy udział w Powiatowych mistrzostwach w badmintonie. Nasi reprezentanci rywalizowali z 6 drużynami z powiatu Piaseczyńskiego. Wszystkie szkoły prezentowały bardzo wysoki poziom sportowy, mimo tego nasi chłopcy w kategorii dzieci zajęli 3 miejsce, przegrywając tylko jeden mecz w całym turnieju. Dziewczęta w kategorii młodzież zajęły 6 miejsce, natomiast zaangażowanie oraz wysiłek włożony podczas zawodów na pewno zaowocuje w przyszłości.

Dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły oraz niesamowite sportowe emocje!

• Lektura w pudełku!

• Uczniowie klas: 4b, 5b, 7b i 8a, rozpoczęli omawianie treści przeczytanych w październiku lektur od przyniesienia przedmiotów kojarzących się z postaciami lub wydarzeniami z książki. W pudełku znalazły się gotowe rzeczy – rośliny, przedmioty codziennego użytku, zabawki, fotografie, a także rzeczy wykonane własnoręcznie z: papieru, klocków, plasteliny czy filamentu (z wykorzystaniem długopisu-drukarki 3D).
                          W czasie prezentacji uczniowie mówili, co przynieśli, i uzasadniali, dlaczego akurat te przedmioty chcą włożyć do pudełka. W kartonie znalazły się przedmioty mające związek z treścią następujących utworów: „Tajemniczy ogród” F. Burnett (kl. 4b), „Magiczne drzewo. Czerwone krzesło” A. Maleszki (kl. 5b), „Stary człowiek i morze” E. Hemingwaya (kl. 7b) oraz „Pan Tadeusz” A. Mickiewicza (kl. 8a).
                          To ciekawy sposób rozpoczęcia pracy z lekturą!