• Pierwszy Dzień Wiosny

• Wczoraj klasy 1-3 uroczystości obchodziły Pierwszy Dzień Wiosny. Każda klasa zaprezentowała wiersz oraz piosenkę. Klasa 3 a zatańczyła Belgijkę.

• Konkurs recytatorski

• W klasach pierwszych odbył się konkurs recytatorski o zwierzętach. Z każdej klasy wystąpiło czterech uczestników. Jury w składzie p. Dyrektor Sławomira Czempińska oraz p. Aneta Rydel miały nielada wyzwanie , aby wyłonić najlepszych uczestników. Zapraszamy do fotorelacji.

• Konkurs na Eko Marzannę kl. 1b

• Klasa 1b wzięła udział w konkursie na Eko Marzannę organizowanym przez Radę Rodziców i wygrała pierwsze miejsce. W nagrodę cała klasą otrzymała bon na pizzę.

• Zawody w piłkę ręczną

• Dnia 20 marca w Tarczynie odbyły się kolejne międzygminne rozgrywki uczniów klas 7-8 dziewcząt.W zawodach brały udział 3 drużyny: Prażmów,  Uwieliny, Tarczyn .Brawo kolejna wygrana 1 miejsce !!!!Serdeczne gratulacje dla Wszystkich dziewcząt .Czekamy na wyniki Naszych chłopców klas 7-8 !!!Nauczyciele wychowania fizycznego.

• Liczenie wróbli i mazurów

• W klasach pierwszych odbyła się akcja liczenia wróbli i mazurów zorganizowana przez Chojnowski Park Krajobrazowy. Uczniowie dowiedzieli się jak rozróżniać ptaki, obejrzeli prezentację a na koniec wyruszyli na spacer w poszukiwaniu wróbli i mazurów.

• Warsztaty z czekolady 1b

• W piątek w klasach 1-3 odbyły się warsztaty czekoladowe. Dzieci dowiedziały się z czego powstaje czekolada, mogli na własne oczy zobaczyć ziarna kakaowca . Na koniec uczestnicy własnoręcznie wykonali według własnego pomysłu czekolady.

• FABRYKA CZEKOLADY - warszraty kl.2b

• W piątek 17.03 uczniowie klasy 2c uczestniczyli w czekoladowych warsztatach. Dzieci miały możliwość dotknięcia ziaren kakaowca , wąchania, smakowania oraz samodzielnego zrobienia tabliczki czekolady według własnych upodobań. To był słodki dzień !

• Konkurs z okazji Światowego Dnia Liczby π.

• 14 marca to Światowy Dzień Liczby π. Z tej okazji w naszej szkole odbył się I etap Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas 6 i 7.

Opiekun konkursu - Monika Flis

• Międzygminne zawody sportowe w Tarczynie - PIŁKA RĘCZNA

• Dnia 14 i 15 marca w Tarczynie odbyły się międzygminne zawody w piłkę ręczną klas 4-6 dziewcząt i chłopców.

W rozgrywkach brały udział  drużyny: Prażmów,  Uwieliny, Tarczyn , Pamiątka i Prace małe.

Dziewczęta zdobyły zaszczytne 1 miejsce, a chłopcy również 1 miejsce !!!!Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników zawodów i czekamy na dalsze sukcesy w etapie powiatowym.

Natomiast dnia 20 i 23 marca odbędzie się kolejna rywalizacja z piłki ręcznej Naszych starszych uczniów klas 7-8 dziewcząt i chłopów.

Czekamy na dalsze sukcesy Naszych podopiecznych !!!

Nauczyciele wychowania fizycznego.

• Rosnę i odżywiam się zdrowo w klasie 2c

• W ramach edukacji zdrowego odżywiania , uczniowie w klasie 2 c samodzielnie przygotowywali ,, bomby witaminowe " - szaszłyki .koreczki,surówki i sałatki z owoców i warzyw. Na zajęciach było smacznie zdrowo i kolorowo!

• #Laboratorium przyszłości#

• W ramach #LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI# koleżanki z klasy 8a , Ilona oraz Ola przygotowały zajęcia , na których zaprezentowały  #SkiBoty#. Podczas prezentacji uczniowie klasy 1b i 1c dowiedzieli się w jaki sposób powstaje robot i jak można  zaprogramować go, żeby mógł się poruszac. Większość uczniów miała możliwość własnoręcznie pokierować #Skibotem#. Zajęcia były bardzo ciekawe ,co można zaobserwować na zdjęciach na którym widać  skupienie jakie panowało podczas zajęć.

Prezentowane wyposażenie zostało zakupione dzięki udziałowi szkoły wprogramie Laboratoria Przyszłości. #LaboratoriaPrzyszłości  #LaboratoriaPrzyszlosci.

• Spotkanie z dietetykiem

• Dziś w ramach programu profilaktycznego klasy 5 odwiedziła pani Katarzyna Zawadzka -dietetyk z 11 letnim doświadczeniem w zawodzie. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób planować swoje posiłki, co jest bardzo ważne podczas ustalania codziennej diety. Pani Kasia cierpliwie odpowiadała na wszystkie pytania. Na koniec  każdy uczeń otrzymał przepisy ze zdrowymi przekąskami, które może samodzielnie wykonać.

• Lekcje programowania w klasie 2c

• O7.03 uczennice klasy 8a w ramach Laboratoriów przyszłości przeprowadzily  lekcje programowania z wykorzystaniem robotów edukacyjnych #Skribot#.

Prezentowane wyposażenie zostało zakupione dzięki udziałowi szkoły wprogramie Laboratoria Przyszłości. #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci.