• Konkurs "Mam talent 2023" klasy I-III

• 09 czerwca w szkole odbył się konkurs " Mam talent 2023" klas I-III. Uczniowie przygotowali ciekawe występy w różnych kategoriach.

Wyniki konkursu:

I miejsce Franciszek Gers -  występ cyrkowy

I miejsce Lena Matulka - gra na skrzypcach

I miejsce - Alicja Białorucka i Aleksandra Krok - taniec

I miejsce - Mateusz Turos - piosenka

II miejsce - Oliwia Szybiak - wiersz

II miejsce - Maja Przysucha - judo

II miejsce - Lena Woldan i Zuzia Otulak - akrobatyka

III miejsce - Ania Kucharska - wiersz

III miejsce - Karolina Brzezińska i Lena Jachimowicz - taniec

Wszystkim uczestnikom serdecznie GRATULUJEMY !!

Zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych edycjach konkursu.

• Egzamin praktyczny na kartę rowerową

• Dnia 31 maja 2023 roku odbył się egzamin praktyczny na kartę rowerową. Do egzaminu przystąpiło 51 uczniów z klas 4a, 4b i 4c. Wszyscy wzorowo przejechali przez tor przeszkód. W poniedziałek 5 czerwca uczniowie pokwitowali odbiór karty rowerowej. Wszystkim zdającym gratulujemy.

• Dzień dziecka w klasie VB

• Pierwszy czerwca to jedno z najprzyjemniejszych świąt w roku, święto wszystkich dzieci na całym świecie. Ten dzień w naszej szkole również upłynął w wyjątkowej atmosferze.

Graliśmy  w gry planszowe , przekonaliśmy się, że lubimy i potrafimy wspólnie działać i bawić się, że możemy na siebie liczyć, że tak po prostu fajnie jest być ze swoją klasą.

Potem zjedliśmy lody w pobliskiej cukierni,

Dodatkową „atrakcją” była pyszna pizza dostarczona przez rodziców.

To był wyjątkowy dzień, który dostarczył wielu emocji.

• Dzień Dziecka chłopcy z klasy 8c

• Chłopcy z kl. 8c pod opieką księdza Rafała Stasiaka, pojechali do Centrum Gier Militarnych, na tak zwane strzelanki.

Z tego co widać –  wszyscy dobrze się bawili!!!

• Dzień Dziecka kl. II

• 01.06 uczniowie klas drugich z okazji Dnia Dziecka pojechali do teatru Capitol w Warszawie na przedstawienie pt. " Doktor Dollite i jego zwierzęta''. Po krótkim postoju w McDonald's. Ruszyliśmy na spacer po ogrodach w Wilanowie. Wycieczka dostarczyła wszystkim mnóstwo radości.To był wspaniały Dzień Dziecka !

• Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu EDI – Panda 2022/2023

Z radością ogłaszam, że najlepsze wyniki w Ogólnopolskim Konkursie EDI PANDA uzyskali Uczniowie:

PRZYRODA

* Kornelia Chałupniczak- 4c - 90%

* Natalia Kisiołek – 4b - 83%

* Michał Nowacki – 4b - 80%

BIOLOGIA klas 5

* Kamil Dębowski – 5a - 100% - I miejsce!!!

* Maja Wężyńska – 5b - 100% - I miejsce!!!

* Tymoteusz Garbarski – 5a - 92%

BIOLOGIA klas 6

* Alicja Sobolewska – 6b - 93%

* Amelia Sobocińska – 8b - 77%

* Tomasz Matulka – 8b - 70%

BIOLOGIA klas 7

* Oliwia Kwiatkowska -  7a - 80%

CHEMIA klas 7

* Michał Adaszewski – 8b - 87%

* Maksymilian Mazan – 8c - 75%

Gratulujemy świetnych wyników i życzymy dalszych sukcesów!

Dorota Pała

• klasa 1a - Dla Ciebie Mamo

• Uczniowie kl 1a brali udział w warsztatach ceramicznych, które odbyły się w dwóch etapach: wykonanie aniołów i szkliwienie.26 maja dzieci wręczyły piękne anioły swoim Mamom .

• klasy IVA i VB - wycieczka do Sandomierza.

• Dnia 29 maja 2023 r. uczniowie klasy IVA i VB naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Sandomierza.

To jedno z najstarszych, najpiękniejszych i najważniejszych historycznie miast Polski. Na miejscu pani przewodnik oprowadziła nas po starym mieście, pełnym zawiłych uliczek i urokliwych kamienic. Tam zwiedziliśmy: Bramę Opatowską, Zbrojownię i zeszliśmy do lochów pod rynkiem,podziemną Trasą Turystyczna. Podczas zwiedzania uczniowie poznali historię o sandomierskiej bohaterce Halinie Krępowiance. Podziemna Trasa Turystyczna to udostępniona do zwiedzania część kilkukondygnacyjnych komór i chodników znajdujących się pod Starym Miastem Uczniowie wzięli udział w pokazie rycerskim i przemierzyli trasę na odcinku pół kilometra Wąwozem Królowej Jadwigi. Zwiedzanie zakończyliśmy kupnem pamiątek i obiadem.

Wycieczka dostarczyła wielu wrażeń, które na pewno długo pozostaną w pamięci. Dla wszystkich był to miło spędzony czas z bardzo dużą dawką interesujących wiadomości i niezwykłych legend związanych z Sandomierzem.

• Mistrzostwa Gminy Prażmów w Szachach Szybkich

• 19. maja nasi uczniowie wzięli udział w międzyszkolnym konkursie szachowym, zorganizowanym w Szkole Podstawowej w Uwielinach. Pierwsze miejsce zajął  Przemysław Kucharski uczeń  kl.6a z Prażmowa.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcy serdecznie gratulujemy!

• Biologia po łacinie

• Jednym z kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2022/2023 jest:

" Działanie na rzecz szerszego udostępnienia kanonu i założeń edukacji klasycznej oraz sięgania do dziedzictwa cywilizacyjnego Europy, m.in. przez umożliwienie uczenia się języka łacińskiego już od szkoły podstawowej."

W ramach tego punktu w klasach 6-8 zrealizowano zadanie - BIOLOGIA PO ŁACINIE.

Uczniowie wyszukiwali nazw łacińskich - pojęć, gatunków, procesów, chorób, anatomii człowieka do tematyki realizowanej na lekcjach biologii w danej klasie.

Klasa 8a - genetyka

Klasa 8b - ewolucjonizm

Klasa 8c - gatunki zagrożone wyginięciem.